پروژه تانک ضربه گیر تهران نو - شرکت ساراب صنعت پژوه

پروژه تانک ضربه گیر تهران نو

پروژه تانک ضربه گیر تهران نو

ایستگاه پمپاژ مخزن 31 تهران با توان و تخصص مهندسان کشور عزیزمان برای انتقال بخشی از آب مازاد سد ماملو و تصفیه‌خانه ششم آب تهران به شمال و شمال‌شرق تهران طراحی و اجرا شده تا آب شرب را به بیش از 400 متر در بالا دست پمپاژ کند و هم‌اکنون این پروژه حساس در حال بهره‌برداری است. این ایستگاه پمپاژ حداکثر 1000 لیتر در ثانیه توان پمپاژ دارد، در نخستین سناریو تعریف شده، حدود 500 لیتر در ثانیه آب از مخزن 31 به بالادست منتقل می­شود تا در صورت کاهش ورودی آب از سد لتیان و لار به تصفیه‌خانه‏‌های تهرانپارس و سوهانک بخشی از نیاز آبی شمال و شمال شرق تهران را تامین کند. کمبود آب سامانه‌های شرقی تهران با پروژه‌های ساخت ایستگاه‌های پمپاژ، افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه‌ها و انتقال آب از طریق اَبَر پروژه رینگ تهران مزین به‌نام حضرت قمربنی‌هاشم (ع) جبران می‌شود.

با توجه به وجود پدیده ضربه قوچ در این پروژه این شرکت به عنوان پیمانکار EPC و سازنده تانک ضربه گیر مسئولیت اجرای این بخش از پروژه را بر عهده داشت. این شرکت در ابتدای پروژه با انجام محاسبات ضربه قوچ نسبت به طراحی مخزن ضربه گیر تحت فشار با حجم 16 متر مکعب و فشار کاری 11 بار با فولاد آلیاژی Sa516 Gr70 اقدام نمود. پس از انجام محاسبات ضربه قوچ، طراحی تانک ضربه گیر و تجهیزات جانبی، تهیه نقشه ها و مشخصات فنی پکیج آنتی سرج، شرکت در جلسات KOM عملیات اجرایی پروژه آغاز شد. همچین استاندارد اصلی ساخت مخزن در پروژه ASME Sec VIII Div1 بود. پکیج تانک ضربه گیر به صورت اتوماتیک-دستی طراحی و اجرا شد .

مراحل ساخت مخزن و تجهیزات جانبی طی بازرسی سطح 1 توسط شرکت بازرسی شخص ثالث Third Party مورد نظارت قرار گرفت و پس از انجام آزمون های متریال، عدسی ها،  جوش، ابعادی، هیدروتست، سند و رنگ طی مدت زمان مدنظر کارفرما و بدون تأخیر غیر مجاز پروژه مذکور به اتمام رسید. همچنین خارج از تعهدات قراردادی نصب و راه اندازی تانک ضربه گیر پروژه بدون هیچگونه هزینه اضافی توسط کارشناسان این شرکت انجام شد و پس از طی دوران تحویل موقت، تحویل قطعی با رضایت کامل کارفرما و بازرس محترم پروژه انجام شد. این پروژه در محله تهران نو شهر تهران احداث شده است. جهت اطلاعات بیش تر در خصوص تانک ضربه گیر بر روی این لینک کلیک کنید یا جهت استعلام قیمت تانک ضربه گیر یا مشاور رایگان با ما در تماس باشید.

لینک خبر عمومی پروژ(کلیک کنید)
لینک خبر عمومی پروژه(کلیک کنید)

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.