منوی دسته بندی

تأمین لوله و اتصالات پلی اتیلن ( شرکت گسترش پلاستیک)

معرفی شرکت گسترش پلاستیک:

 

 شرکت گسترش پلاستیک (تولید کننده لوله و اتصالات پلی اتیلن) یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله های پلی اتیلن تک جداره در سطح منطقه می­باشد که در سال 1368 با تجربه ده ساله مدیران آن تأسیس گردید. این شرکت دارای ظرفیت اسمی 40150 تن انواع لوله های پلی اتیلن از سایز 16 الی 2000 میلیمتر جهت مصارف آبرسانی، گازرسانی، شبکه های فاضلابی و آبیاری تحت فشار می­باشد. کارخانه این شرکت در کیلومتر 15 آزاد راه تهران-ساوه واقع گردیده است. شرکت ساراب صنعت پژوه  آماده همکاری و ارائه خدمات به کارفرمان و پیمانکاران می باشد.

 

لوله های پلی اتیلن آب رسانی، فاضلابی و زهکشی تحت فشار:

 

لوله های پلی اتیلن تولیده شده توسط شرکت گسترش پلاستیک از سایز 16 الی 2000 میلیمتر، با رده های فشاری 2 تا 40 بار و مواد اولیه PE10 و PE80 داخلی و خارجی برای مدت 50 سال کار مداوم در دمای مرجع (استاندارد) جهت مصارف آبرسانی، جمع اوری و انتقال فاضلاب های شهری و روستایی و زهکشی تحت فشار، انتقال آب از بالا دست(سد هاو آب بندها) به اراضی پایین دست زراعی و کشاورزی، انتقال آب خام (تصفیه نشده) و شبکه های توزیع آب جهت مصارف انسانی و صنعتی، همچنین استفاده به عنوان خطو آتش نشانی (اطفا حریق) در پالایشگاه ها، پتروشیمی ها و اسکله های نفتی مطابق استاندارد های  DIN 8074 ، ISO 4427، EN12201 و INSO 14427 بکار می ­رود.

 

لوله های پلی اتیلن آبیاری:

 

لوله های پلی اتیلن تولید شدت شرکت گسترش پلاستیک از سایز 16 الی 32 میلیمتر، با رده های فشاری 5/2، 4 و 6 بار و مواد اولیه PE40 برای مدت 10 سال کار در شرایط استاندارد جهت مصارف آبیاری جانبی (Lateral Pipes) مطابق استاندارد های ISIRI 7607 و ISO 8779 به کار می­روند.

 

لوله های پلی اتیلن گاز رسانی:

 

لوله های پلی اتیلن تولید شده در این شرکت با ایتفاده از بهترین مواد خودرنگ PE100  و در بالاترین سطح فرآوری از سایز 25 الی 225 میلیمتر، برای مدت 50 سال کار مداوم در دمای مرجع (استاندارد) جهت استفاده در شبکه های توزیع گازهای سوختی مطابق استاندارد ISIRI11233، ISO 4437، EN 1555 و IGS-M-PL-014-01(2) به کار می­رود.

 

عایق های چند منظوره (ژئو ممبران):

 

این شرکت همچنین دارای نمایندگی انحصاری عایق های چند منظوره (ژئو ممبران) از شرکت Agru اتریش می­باشد که این عایق ها در ابعاد وسیعی در زمینه کشاورزی، صنعت، راه سازی و حفاظت از محیط زیست مورد استفاده قرار می­گیرند.

 

مزایای استفاده از لوله های پلی اتیلن:

 

 • دارای طول عمر طولانی (50 سال)
 • انعطاف پذیری و استحکام مکانیکی بالا
 • مفاومت بالا در محیط های اسیدی و قلیائی و مواد شیمیایی
 • مقاومت بالا در برابر سایش و خوردگی
 • مقاومت بالا در برابر نفوذ ریشه درختان و دندان جوندگان
 • بدون رسوب پذیری
 • افت فشار کمتر سیال در درون لوله های پلی اتیلنی به علت ضریب اصطکاک پایین آن ها
 • بهداشتی بودن و قابل استفاده برای انتقال و توزیع آب آشامیدنی
 • وزن مخصوص پایین و خاصیت شناور بودن در آب دریا
 • سازگاری کامل با مصارف نصب زیر آب
 • پایداری کیفی و حفظ خواص فیزیکی و مکانیکی در مدت بهره برداری
 • دارای خواص فیزیکی و مکانیکی برتر علیرغم چگالی و وزن پایین
 • حمل و نقل، بارگیری، باراندازی و بسته بندی به مراتب راحت به دلیل وزن پایین
 • امکان تولید و بسته بندی در طول های متنوع
 • نصب و اجرای آسان این نوع لوله ها و عدم نیاز به تمهیدات جهت تعمیرات و نگهداری آن ها
 • قابلیت جوش آسان و ارزان لوله ها
 • استحکام مکانیکی بالای محل های اتصال حاصل از جوش لوله ها (الکتروفیوژن و بات فیوژن)
 • فرآیند پذیری و تکرار پذیری و تأثیر گذاری لوله و سیال نسبت به هم
 

خط تولید و ماشین آلات:

 

خطوط تولید این شرکت دارای مدرنترین ماشین آلات روز جهان از شرکت های معتبر Battenfeld، Reifenhauser، Krauss Maffei آلمان می­باشد. این خطوط دارای سیستم هوشمند گراوی متریک جهت اندازه گیری وزن واحد لوله و سیستم های اولتراسونیک جهت اندازه گیری ضخامت و میزان دو پهنی می­باشد. همچنین خطوط این شرکت مجهز به سیستم Co Extroder بوده که قابلیت ایجاد نوار رنگی (آبی، زرد و …) را بر روی لوله امکانپذیر می­کند.

آشنایی با پلی اتیلن:

 

پلی اتیلن یک بزرگ ملکول است که پیوند شیمیایی (کوالانسی) مونومرهای اتیلن حاصل شده است. پلی اتیلن ممکن است شاخه ای باشد.تعداد این شاخه ها و طول آنها بر خواص فیزیکی و مکانیکی تاثیر بسزایی دارد.

پلیمریزاسیون پلی اتیلن تحت فشار و دمای بالا منجر به ایجاد شاخه های جانبی بزرگ  بر روی زنجیر شده و به محصول کم چگال می انجامد که بنام پلی اتیلن سبک (LDPE) شناخته میشود. استفاده از کاتالیست های ویژه امکان پلیمریزاسیون اتیلن در فشار و دمای پائین را فراهم آورده است.این نوع پلی اتیلن حاوی زنجیرهای خطی با کمترین حد زنجیرهای جانبی می باشد که به نام پلی اتیلن سنگین (HDPE) به بازار معرفی شده است.

 

فرایند تولید HDPE :

 

جهت تولید پلی اتیلن گرید لوله از راکتورهای سری (cascade) استفاده میگردد. در این روش در یک راکتور،پلی اتیلن با جرم ملکولی پائین (MRF بالا) بصورت خالص و بدون کومونومر شاخه ای کننده و در راکتور دیگر پلی اتیلن با جرم مولکولی بالا (MRFپائین) تولید میشود. به این ترتیب دو خاصیت متضاد یعنی چقرمگی (Toughness) و سختی (Rigidity) بطور همزمان بهبود می یابند.یکی از مهمترین پارامترهایی که ارتباط بین چقرمگی و سختی را برای پلی اتیلن نمایان میسازد رابطه بین شاخص جریان مذاب (MRF) و چگالی پلیمر میباشد.

نسل های جدید پلی اتیلن با توزیع جرم مولکولی چند قله ایی (multmodal) علاوه بر داشتن خواص فیزیکی و مکانیکی بهبود یافته از فرایند پذیری بهتری نسبت به نسل های قبلی خود برخودار است و بدین جهت با سرعت و کیفیت بالاتری تولید می گردند.

همچین با افزایش (MRS (Minimum Required Strength این مواد لوله های با جدار نازکتری نسبت به نسل های پلی اتیلن تولید نمود که در  این صورت شاهد پدیده رشد سریع ترک(RCP) کمتری در آنان خواهیم بود.همچین به سبب افزایش جرم مولکولی متوسط و ریز شدن ساختار کریستالی آنها پدیده رشد آهسته ترک(SOG)در لوله های تولید شده از این مواد کمتر مشاهد خواهد شد.

 

مواد اولیه :

 

مواد اولیه جهت تولید لوله های آبرسانی،گازرسانی،آبیاری و فاضلابی باید از خواص فیزیکی ،مکانیکی ،حرارتی ،نوری شمیایی و جوی بسیار بالایی برخودار بوده و با الزامات استانداردهای ۱-۱۴۱۴۲۷ INSO ،۸۷۷۹ ISO،  ۱۵۵۵۱-۱ INو (۲)۰۱-۰۱۴   IGS-M-PL-مطابقت کامل داشته باشد.مواد اولیه بر اساس حداقل استحکام لازم (MRS) استحکام هیدرو استاتیکی در دمای مرجع ۲۰ درجه سلسیوس و ۵۰سال فشار (هیدرو استاتیک) بشرح جدول ذیل دسته بندی می گردد.

مواد اولیه مصرفی این شرکت  PE 40 ,PE 80 ,PE 100 می باشد که از شرکت های معتبر داخلی و خارجی تأمین می گردد.

 

نحوه دسته بندی جابجایی و انبارش:

 

لوله های پلی اتلین بجهت ویژگی انعطاف پذیری بسیار بالا داری قابلیت کلاف شدن می باشند. از اینرو لوله های آبرسانی تا سایز ۱۱۰ میلیمتر و لوله های گازرسانی تا سایز ۹۰ میلیمتر بصورت کلاف های ۵۰ یا ۱۰۰ متری بسته بندی می گردند.قطر داخلی کلاف ها نباید کمتر از ۲۲ براربر قطر اسمی لوله و نسبت ابعادی استاندارد (SDR) آنها نباید بیشتر از ۱۷ برای لوله های آبرسانی و ۶/۱۳ برای لوله های گاز رسانی باشد. همه کلاف ها باید حداقل در ۴ الی ۶ نقطه متانسب با سایز آنها بوسیله طناب ها نخی یا تسمه های پلاستیکی مناسب کاملا مهار گردند.

سایر اقطار و SDR ها مطابق با درخواست مشتری در طولهای ۹،۶ یا ۱۲ متری تولید و بسته بندی می گردند. لوله ها باید قبل از حمل با تجهیزات مناسب جابجا و در فضای استاندارد نگهداری شوند. واحد کنترل کیفیت باید در حین جابجایی، انبارش و بارگیری نظارت کامل داشته باشد.همچنین امکان تولید لوله ها در سایر طولها بنا به درخواست مشتری فراهم می باشد.

 

گواهی نامه های شرکت گسترش پلاستیک

 

 1. گواهی نامه استاندارد ملی ایران جهت تولید لوله های پلی اتیلنی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران.
 2. گواهینامه شرکت ملی گاز ایران جهت تولید لوله های پلی اتیلنی گازی از سایز ۲۵الی ۲۲۵ میلیمتر
 3. گواهی نامه رتبه A تولید کنندگان لوله های پلی اتیلن از دفاتر بهبود توسعه سامانه ها نوین آبیاری وزارت جهاد کشاورزی.
 4. بیمه نامه ۱۰ساله محصول توسط شرکت بیمه ایران
 5. گواهینامه تائید صلاحیت آزمایشگاه آکرودیته/همکار از اداره استانداری ایران.
 6. گواهینامه های سیستم یکپارچه مدریت کیفیت IMS از شرکت SWISS TS
 7. گواهی نامه تائید صلاحیت آزمایشگاه آزمون ۱۷۰۲۵ ISO/IEC
 8. کسب عنوان واحد نمونه اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی برای سالهای ۱۳۹۰،۱۳۸۷،۱۳۸۶،۱۳۸۷،۱۳۸۵،۱۳۸۳،۱۳۸۰
 9. عضو فهرست منابع تولید و تامین کالای(Vendor List) شرکت ملی نفت ایران
 10. عضو فهرست منابع تولید و تامین کالا(Vendor List) شرکت مپنا

جهت مشاور رایگان یا استعلام قیمت با ما در تماس باشید.

10 - تأمین لوله و اتصالات پلی اتیلن ( شرکت گسترش پلاستیک)
ساراب صنعت پژوه عاملیت فروش شرکت گسترش پلاستیک
11 - تأمین لوله و اتصالات پلی اتیلن ( شرکت گسترش پلاستیک)
ساراب صنعت پژوه عاملیت فروش شرکت گسترش پلاستیک
12 - تأمین لوله و اتصالات پلی اتیلن ( شرکت گسترش پلاستیک)
ساراب صنعت پژوه عاملیت فروش شرکت گسترش پلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *