منوی دسته بندی

اسكرو كانواير (Screw Conveyor)

کاربرد اسكرو كانواير (Screw Conveyor)

 

تجهیزاتی برای انتقال مواد پودری و گرانولی می باشند که بر اساس نوع و شرایط کاری دارای طراحی های مختلفی برای استفاده بهینه و اتوماسیون به کار می روند. انتقال تجهیز راتا، طراح و سازنده اسکرو کانوایر های انتقال و بالابر پودر و گرانول، سیستم های بهینه و گوناگونی برای شرایط کاری در صنایع مختلف ارائه می کند.

در طول سالها، استفاده از اسكرو كانواير (Screw Conveyor) در تصفیه خانه های فاضلاب به دلایل مختلفی رایج شده است. اسكرو كانواير (Screw Conveyor) به دو مسئله بزرگ نظافت در تصفیه خانه های فاضلاب کمک می کنند که شامل ریختن مواد و کنترل بو می باشد. دلیل دیگری که بسیاری از پروژه ها از اسكرو كانوايرها استفاده می کنند، طراحی جمع و جور آنها است. طراحی جمع و جور آنها اجازه می دهد تا آنها در پروژه های محدود و کوچک استفاده شوند. علاوه بر این، توانایی آنها در کنترل و جمع آوری انواع مختلف مواد نیز آنها را به یک انتخاب خوب تبدیل می کند. همچنین یکی از کاربردهای مهم اسکرو کانوایر در صنعت آب و فاضلاب در بخش پکیج های تهیه و تزریق مواد شیمیایی می باشد.

 

انواع اسكرو كانواير 

 

اسکرو کانوایر ها به دو دسته اصلی با شفت و بدون شفت تقسیم میشوند.

 

مزایای یک اسكرو كانواير با شفت:

 

یک سوال که بسیاری از مهندسان و طراحان در مورد اسكرو كانوايرها می پرسند این است: “چه زمانی باید از اسكرو كانوايرهاي با شفت استفاده کنم” یا “چه موقع باید از اسكرو كانوايرهاي  بدون شفت استفاده کنم”؟ اینها سوالات مهمی هستند و پاسخ ها را باید با توجه به عملکرد و کاربرد هر یک از آنها بررسی کرد. اسكرو كانواير با شفت می تواند طول بیشتری داشته باشد. در بیشتر موارد، در اسكرو كانوايرهای با شفت از یاتاقان های آویز در هر 3 تا 4 متر استفاده می کند.

 

یک اسكرو كانواير با شفت نیازی به نشیمن اضافه پلاستیکی ندارد که منجر به نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر می شود.

یک اسكرو كانواير با شفت می تواند در دورهای بالاتر حرکت کند زیرا هیچ نگرانی در مورد سایش وجود ندارد.

photo 2022 01 18 12 51 16 300x300 - اسكرو كانواير (Screw Conveyor)
شکل (1) - اسکرو کانوایر (Screw Conveoyer) با شفت
photo 2022 01 18 12 51 48 300x300 - اسكرو كانواير (Screw Conveyor)
شکل (2) - اسکرو کانوایر (Screw Conveoyer) بدون شفت

نظرات بسته شده است.