منوی دسته بندی

سطح سنج مغناطیسی

 سطح سنج مغناطیسی (Magnetic Level Gauge)

 

سطح سنج مغناطیسی یا لول گیج مغناطیسی کاربرد بسیار گسترده و مهم در صنایع مختلفی نظیر نفت و گاز، آب و فاضلاب، صنایع معدنی، انواع مخازن، مبدل ها، دیگ های بخار و … دارد. این دستگاه بر اساس قوانین فیزیکی نیروی شناوری و خاصیت جذب و دفع قطب های غیر همنام و همنام آهنربا طراحی شده است. بدنه لول گیج مغناطیسی، لوله ای استوانه ای شکل می باشد که از ناحیه نازلهای مربوطه به صورت عمودی برروی مخازن نصب می گردد. مایع درونی مخزن از طریق نازل پایین به داخل لوله استوانه ای هدایت شده و توپی دارای آهنربای دائمی را شناور می سازد. با تغییر سطح مایع، توپی به حرکت درآمده و با روبروی هم قرار گرفتن آهنربای توپی و فلپها موجب چرخش و تغییر رنگ فلپها شده و در نتیجه سطح مایع درون مخازن نشان داده می شود. به وسیله سنسورهایی که بر روی این دستگاه نصب می گردند می توان فرمانهای الزم را توسط پانل الکتریکی مربوطه و یا مستقیما به تابلوهای اصلی برق ارسال نمود و بدین طریق با Start و Stop کردن الکترو پمپ های تغذیه مخازن، سطح مایع را در ارتفاع موردنظر کنترل نمود یا با نصب تــرانسمیتر برروی این دستگـــــاه می توان با ارسال جریان خروجی (20mA…4) یا (10V…0) به سیستم های PLC یا مانیتورینگ در محل های جداگانه ای سطح سیال را مشاهده و کنترل نمود.

یکی از مهمترین کاربرد های سطح سنج مغناطیسی در تانک های ضربه گیر (سرج تانک) می باشد.

 

سطح سنج مغناطیسی و سرج تانک

 

سطح سنج مغناطیسی (Magnetic Level Gauge) بر روی بدنه مخزن ضربه گیر نصب می شود و با بالا و پایین رفتن گوی مغناطیسی داخل آن توسط سطح آب، ارتفاع آب موجود در مخزن را نمایش می دهد. سنسورهای کنترل سطح نیز بر روی خط کش لول گیج نصب می شود تا مطابق فلسفه کنترل سرج تانک، سنسور ها در موقعیت مشخص دستورات لازم را به تابلو برق سرج تانک ارسال کنند. 

جهت مشاور رایگان یا استعلام قیمت با ما تماس بگیرید یا فرم استعلام قیمت را از قسمت پایین دانلود و پس از تکمیل آن ارسال بفرمایید.

لینک دانلود فرم: 

SSP Magnetic Level Gauge Form

photo 2022 01 27 10 59 00 768x768 - سطح سنج مغناطیسی
سطح سنج مغناطیسی استیل
photo 2022 01 27 10 58 05 300x300 - سطح سنج مغناطیسی
نحوه نصب سطح سنج مغناطیسی بر روی مخزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *